PEŁNA LISTA ZAJĘĆ W RAMACH CZESNEGO:

Zajęcia edukacyjne (podstawa programowa MEN)

Język angielski i francuski

Kreatywne zajęcia językowe, gdzie poprzez zabawę w języku obcym dzieci w naturalny sposób przyswajają podstawy językowe, potrafią się komunikatywnie porozumiewać, zaśpiewać piosenkę czy wyrazić emocje. Dodatkowo na zajęciach językowych poznamy kulturę regionów wyruszając wspólnie w magiczną podróż.

Nauka języków obcych jest realizowana w systemie 2 x w tygodniu (2x język angielski, 2x język francuski). Dodatkowo codzienne obcowanie z językiem z wykorzystaniem umiejętności zdobytych na zajęciach.

Sztuki plastyczne i techniczne

To co można wyczarować z papieru, kredek, plasteliny, farb, kartonu i wszystkiego co uznamy za stosowne  jest nieograniczone! Razem z przedszkolakami wyruszamy w świat plastycznej wyobraźni – tworzymy roboty, modele, pojazdy, obrazy, rzeźby, robimy kolorowe eksperymenty itp. a pomysły nam się nie kończą!

Modern (taniec współczesny)

Muzyczno-ruchowe zajęcia z modernu dla najmłodszych! Te taneczne zajęcia wprowadzą dzieci w magiczny świat tańca! Ćwiczenia choreograficzne i improwizacje taneczne pomogą przezwyciężyć dziecięcą nieśmiałość, otworzyć się i rozwinąć w tańcu również młodszym uczestnikom. Nie zabraknie też ćwiczeń rytmicznych. Mini Modern to nauka podstawowych kroków z techniki tańca współczesnego, modern i jazzu przeplatana ze świetną, kreatywną zabawą! Zajęcia z techniki tańca współczesnego MODERN są prowadzone wg. autorskiego programu Karoliny Maciejewskiej-Ślebiody opracowane w oparciu o 10-letnie prowadzenie zajęć z tej techniki dla dzieci.

Akrobatyka

Zajęcia te mają na celu wzmocnienie, rozciągnięcie, poprawę gibkości oraz koordynacji całego ciała. Celem zajęć jest nie tylko poprawa ogólnej sprawność fizycznej, ale także rozwijanie takich cech charakteru jak: odwaga, wytrwałość w dążeniu do celu, dyscyplina, punktualność, obowiązkowość, pewność siebie, systematyczność i konsekwencja. Dla przedszkolaków zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone są w formie zabawy tak, by dzieci chętnie przyswajały nowe ćwiczenia i powtarzały je. Trening oparty jest na stosowaniu różnorodnych zestawów ćwiczeń wpływających na poprawę aparatu kostno-mięśniowego i korygowanie wad postawy.

Balet z elementami rytmiki i gimnastyki korekcyjnej

Dzieci od podstaw uczą się tajników tańca klasycznego do muzyki klasycznej. Podczas naszych baletowych podróży uwrażliwiamy na muzykę i rytm, a także wprowadzamy najmłodszych w cudowny świat tańca zdradzając tajniki teatralne zza kulis. Przedszkolaki poznają podstawy tańca klasycznego oraz ćwiczenia przeplatane z zabawami muzycznymi dostosowanymi do wieku. Rozciągamy się i wzmacniamy mięśnie. A dzięki mini choreografiom i zadaniom aktorskim nasi uczniowie pokonują nieśmiałość nabywając pewności siebie i rozwijają kreatywność. Zajęcia baletowe dla dzieci prowadzone są w wg. autorskiego programu Agnieszki Janury, stale udoskonalanego od 15 lat w szkole tańca Artistic.

Profilaktyka logopedyczna

To codzienne ćwiczenia mowy wspomagające rozwój aparatu. Zabawy ze słowami sylabami, to wspaniałe rozpoczęcie naszego przedszkolnego dnia! Ćwiczymy wspólnie też prawidłowy oddech, odkrywamy moc przepony i wzmacniamy przy tym mięśnie twarzy.

Sensoryka 

Zajęcia na których bawimy się przy pomocy różnych bodźców (zapachów, struktur, faktur, dźwięków itp.) dzięki którym rozwijamy i wspomagamy umiejętność posługiwania się zmysłami, zaspokajamy naturalną potrzebę odkrywania i poznawania świata.

Plastyka sensoryczna

Tworzymy, mieszamy, ugniatamy, wykopujemy i ściskamy. Dzięki temu pobudzamy czucie głębokie i ćwiczymy motorykę małą. Robimy wspólnie masy sensoryczne, ciastoliny, magiczne płyny i inne niesamowite eksperymenty 😊

Sensoplastyka®

(zajęcia prowadzi Karolina Maciejewska-Ślebioda) 

Certyfikowane zajęcia Sensoplatyka®. Mają na celu wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz intropersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz wspieranie procesu twórczego. Materiały sensoryczne użyte na zajęciach są w 100% bezpiecznymi produktami spożywczymi.

Bajkoterapia

wykorzystujemy bajki, opowiadania i inne teksty literackie do uczenia się, szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania, relaksu czy odpoczynku. Bajki to wspaniałe narzędzie, które pomaga nam zrozumieć wiele rzeczy i uporać się z trudniejszymi, czasem niejasnymi sytuacjami jakie nas spotykają.

Język migowy 

To wspaniały sposób alternatywnej komunikacji, a do tego praktyka skupienia uwagi, rozwoju motoryki, sprawności manualnej i koordynacji! Wyrażamy proste słowa i polecenia za pomocą gestów i mimiki, co świetnie rozwija też wyobraźnię przestrzenną.

Terapia ręki

Zajęcia mają na celu naturalne przygotowanie m.in. do trzymania narzędzi piśmienniczych. Skupiamy się na ruchach precyzyjnych i udoskonaleniu grafomotoryki. Wzmacniamy też mięśnie całej obręczy barkowej i stabilizacji posturalnej.

Zajęcia z chustą KLANZA

Super zabawa z kolorową chustą animacyjną, mająca na celu jeszcze lepszą integrację przedszkolaków, naukę współpracy, rozróżnianie emocji i wiele innych.

Ogólnorozwojowa gimnastyka ze stretchingiem

Każdy dzień, to dobry dzień na odrobinę ćwiczeń! Dzięki wprowadzeniu prostych i przyjemnych ćwiczeń gimnastycznych dbamy o nasze zdrowie, poprawną postawę, wzmacniamy mięśnie i budujemy zdrowe nawyki. Dodatkowo warto zadbać o rozciąganie, które sprawia, że nasze tkanki są elastyczne i gotowe do naturalnego rozwoju i wzrostu.

Drama (zajęcia teatralne)

Wchodzimy w różne role, wcielamy się w niesamowite postacie, czasem w zwierzątka, czasem w książęta i księżniczki i wiele innych, które tylko podpowie nam nasza nieograniczona wyobraźnia! Szukamy emocji, które próbujemy nazwać i pokazać. Drama to zajęcia rozwijające kreatywność i budujące pewność siebie, a także wspaniałe przygotowanie naszych wychowanków do występów finałowych na prawdziwej scenie w Starym Maneżu! 

Muzykoterapia

Muzyka nas relaksuje, uspokaja nasze zmysły, pozwala rozpoznać emocje. To magiczna podróż do świata dźwięków, rozwijająca naszą uważność i kreatywność.

Obchodzenie świąt nietypowych 

W naszym przedszkolu uwielbiamy święta nietypowe 😉 Każdy taki dzień to okazja na wykonanie tematycznej pracy plastycznej, nauczenie się nowych słówek po angielsku i po francusku, czy nauczenie się piosenki.

Świętowanie urodzin

Wycieczki